İzmir Tesisat Merkezi-Su Kaçağı,su kaçağı tespit,su kaçağı tespiti,su kaçak tespit cihazı,su kaçak onarım kimyasalı,Su Tesisat,su tesisatçısı,su kaçağı bulma,su kaçağı tespit,su kaçağı tespiti,izmir

İçeriğe git

Ana Menü

Petek Temizleme Kimyasalı,petek temizleme ilacı,petek temizleme sıvısı

Kalorifer Kombi

Kapalı devre ısıtma sistemlerinde kullanılan şebeke suyu zamanla sistemde pas, kireç, tortu ve çamur oluşmasına neden olur. Meydana gelen bu oluşumlar radyatör, petek ve boruları aşındırır. Şebeke suyunun meydana getirdiği kireç tabakası, tesisat içinde izolasyon etkisi göstererek ısı transferini zayıflatır.(Yapılan araştırmalar, tesisatta oluşan 1 mm’lik kireç tabakasının yaklaşık %7 oranında enerji kaybına yol açtığını ortaya koymaktadır.) Sonuç olarak ısıl konfor düşer, tesisatta pahalı bakım onarım masrafları oluşur ve normalden daha fazla enerji harcayarak normalden daha az ısınırsınız.

Sonuç : Yüksek Enerji Maliyeti, Pahalı Bakım Onarım Masrafları ve Yetersiz Isınma !

Çözüm : ThermoGreen Saving !ThermoGreen Saving, kapalı devre ısıtma ve soğutma sistemlerinde depozit ve korozyon oluşumunu önleyen sistem koruyucu bir kimyasaldır. Çelik, bakır ve alüminyum dispersantlı inhibitör içerir. Uygulandığı sistem borularında koruyucu bir film tabakası oluşturarak tesisatı pas, kireç, tortu ve çamur oluşumuna karşı etkin bir şekilde korur, maksimum verimle çalışmasını sağlar. Böylece tesisatınızın ömrü uzar ve enerjiyi daha verimli kullanarak istediğiniz ısıl konfora ulaşırsınız.

Uygulandığı Sistemler:

*Her marka – model kombi ve yoğuşmalı kazanlar.
*Alüminyum, panel ve dökme petekler.
*Demir, bakır ve plastik borular.
*Yerden ısıtma sistemleri.


Bir Telefon ile Türkiyenin Her Yerine Kargo

HANGİ DURUMLARDA TESİSAT TEMİZLİĞİ YAPILMALIDIR?

*Isınma Sorunlarınız varsa, iyi ısınamıyorsanız;
*Radyatörleriniz beklediğiniz ısıyı vermiyorsa;
*Radyatörlerin üstü ısınıp alt kısımları ısınmıyorsa;
*Devirdaim pompası arıza veriyorsa;
*Kombi sürekli su eksiltiyorsa;

ThermoGreen Flushing ile tüm ısı problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz !

KOMBİDEKİ SU BASINCI NE OLMALIDIR?

Kombi su basıncı daima 1 ile 2 (bar) arasında olmalıdır.
Kombi su göstergesi 1 barın altında ise; kombinin su doldurma vanası açılarak su basıncı 1 barın üzerine çıkarılır ve doldurma vanası kapatılır.
Kombi su basıncı 2 barın üzerinde ise; tesisattaki tahliye vanası açılarak bir miktar su boşaltılır.
Tahliye vanası yoksa, banyodaki veya uygun bir yerdeki bir radyatörün altı açılarak bir miktar su boşaltılır.

TESİSAT TEMİZLEME İŞLEMİNİN ORTALAMA MALİYETİ NE KADARDIR?

En verimli sonucu alabilmek için gereken petek temizleme işlemini uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz. ThermoGreen Flashing ile garantili bir hizmet alabilirsiniz. Peteklerinizin ömrünü uzatmak ve su kaçağı problemi  yaşamamak için tesisatınızı temizletmek en mantıklı çözüm olacaktır.
Temizleme işleminde tek bir fiyat verilmesi olanaksızdır.Bu durum ev-tesisat büyüklüğüne göre değişmekle birlikte ThermoGreen Saving koruma sıvısını kullanarak her sene bu işlemi yaptırmaktan kurtulabilirsiniz.

THERMOGREEN SAVİNG KORUMA SIVISININ FAYDALARI NELERDİR?

Yeni binalarda, yeni kullanılmaya başlanacak ısıtma sistemlerinde, sonradan tesisatta, kombi ve yoğuşmalı kazanlarda oluşabilecek kireç, kışır, tortu ve çamurlaşma problemlerini  engellemek için ve kimyasal yıkama sonrası eski tesisatlarda koruma amaçlı kullandığımız ThermoGreen Saving, özellikle yerden ısıtma sistemlerinde oluşacak çamurlaşmanın engellenmesi için çok faydalıdır.


THERMOGREEN SAVİNG KORUMA SIVISINI HANGİ SİSTEMLERDE KULLANABİLİRİM?

Her marka model kombi-yoğuşmalı kazanlarda,

Alüminyum, panel, dökme radyatörlerde,

Yerden ısıtma sistemlerinde,

Demir, bakır, plastik borularda güvenle kullanabilirsiniz.


 

  

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön